Чого очікувати бізнесу в 2024 році: тренд на економію енергоресурсів

тренд на економію енергоресурсів

Про актуальні тенденції на європейських ринках енергоресурсів, а також їх імплементацію в Україні на власному досвіді розповідає директор ТОВ «ПРЕТ СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН» Роман Юринець.

Які зміни відбулися на ринку електричної енергії та який вплив ці зміни матимуть на підприємців?

Відкриття ринку електричної енергії сприяло тому, що підприємці можуть вільно обирати постачальника енергоресурсів. Ринкові умови та специфіка споживання підприємцями ресурсу визначають тариф на електроенергію для бізнесу. Під час дефіциту в електромережі ціна вища і навпаки: що більше електроенергії здатні згенерувати електростанції, то вигіднішої вартості ресурс. Насамперед радимо спостерігати за ринком і коригувати своє споживання відповідно до високих цінових обмежень(прайс-кепів) у певний час дня та ночі, адже впродовж доби, а також залежно від пори року вартість електричної енергії може змінюватися.  

Динаміка ринкової ціни електричної енергії

Яка основна ціль компанії PRET?

Метою компанії є забезпечити бізнес України енергоресурсами, пропонуючи сучасні енергоефективні рішення. Ключовими напрямками діяльності ТОВ «ПРЕТ СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН»  є постачання електричної енергії природного газу, ВДЕ-сервіс,послуги енергоконсалтингу з вигідними бонусами для наших клієнтів.

Яким чином PRETдопомагає підприємцям ставати енергоефективними?

PRET надає послугу аналізу споживання енергоресурсів.

Впровадження енергоефективності передбачає професійне дослідження виробничих процесів, які відбуваються за використання електричної енергії. Фахівці PRETпроаналізують графіки споживання, конструктивні особливості приміщення,  енергомісткого обладнання та запропонують індивідуальну стратегію використання енергоресурсів із зменшенням витрат.

Крім того, компанія, проаналізувавши споживання і генерацію електроенергії, надасть детальний звіт про користь і окупність сонячних станцій. Співпрацюючи з PREТ як учасник ринку електроенергії, Ви матимете можливість продавати надлишки згенерованого ресурсу за ринковими цінами. PRET візьме на себе відповідальність за усі небаланси в генерації.

Який енергоресурс зараз є вигіднішим для бізнесу – газ чи електроенергія?

Ще нещодавно окремі бізнеси шукали альтернативу природному газу. Деякі споживачі вирішили збільшити обсяги споживання електроенергії, оскільки на той момент такий вибір був економічно доцільнішим,але внаслідок ударів, яких зазнала енергетика минулоріч, підприємці знову почали повертатись до споживання природного газу.Внаслідок заборони експорту блакитного палива в умовах воєнного стану, відбулися зміни, відповідно до яких розрахунок ренти на видобуток природного газу отримав прив’язку до цін на внутрішньому ринку (до цього розрахунок ренти був прив’язаний до цін на природний газ на міжнародних хабах), що є фінансово вигіднішим для підприємців.

Обираючи єдиного постачальника електричної енергії та природного газу, Ви матимете можливість комплексного та цілісного підходу до енергозабезпечення. Раціональне використання енергоресурсів допоможе підприємцям заощадити час і кошти та отримати індивідуальні тарифні пропозиції.

Динаміка ринкової ціни природного газу

Які тенденції спостерігаються зараз на ринку природного газу?

Україна має потужні ресурси природного газу і, за умови їх розвитку,можна значно збільшити власний видобуток і досягти енергонезалежності. 

Крім цього, компанія надає можливість скористатися послугою закупівлі та зберігання природного газу у підземних газових сховищах – ПСГ.Це можливість забезпечити власний бізнес необхідними обсягами природного газу на у весь опалювальний сезон за фіксованою ціною.

Наразі українські сховища мають у цьому плані високий потенціал і гарантують стабільність української енергосистеми навіть в умовах війни.

Вартість розраховується індивідуально, залежить від обсягів споживання та формується на основі ринкової ціни на природний газ у день його закупівлі.

Чому варто звернути увагу на це саме зараз?

Сьогодні оптимізація роботи підприємства є не тільки наслідуванням тренду енергоефективності, але й необхідністю. Впровадження енергетичних інновацій має як фінансову вигоду,  так і підтримує сталий розвиток, сприяє зменшенню викидів і покращує загальний екологічний стан.

Якщо Ви у пошуках надійного постачальника електричної енергії, природного газу, чи прагнете розвивати «зелену» енергетику, або ж енергетично модернізувати власне підприємство, PRET запропонує вигідні умови та довгострокову співпрацю!