Як економити витрати на енергоресурси? Топ-5 порад від енергоменеджера PRET

Топ-5 порад від енергоменеджера PRET

Ефективне використання енергоресурсів – пріоритет для багатьох підприємств. Фахівець з енергоконсалтингу ТОВ «ПРЕТ СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН» Юлія Піщак поділилася для «Нової економіки Івано-Франківська» порадами для підприємців, що спрямовані на енергозбереження ресурсів.

1. Регулярний енергетичний консалтинг

Перший крок до енергоефективності передбачає професійний аналіз графіків споживання та енергомісткого обладнання. Це дозволяє ефективно використовувати енергоресурси та зменшувати витрати. Наприклад, оплачувати за погодинне тарифікування з використанням АСКОЕ або за середньозваженою ціною. PRET може допомогти бізнесу підібрати оптимальний тариф і розробити індивідуальні стратегії споживання.

2. Проведення енергоаудиту

Енергоаудит є системною оцінкою енерговитрат і конструктивних особливостей будівлі. Метою проведення енергоаудиту є визначення способів і впровадження заходів для оптимізації споживання енергоресурсів та підвищення енергоефективності, а очевидними перевагами – економія на енергоресурсах та удосконалення виробничих процесів. Крім того, згідно із чинним законодавством, великі підприємства України зобов’язані проводити енергетичний аудит кожні 4 роки.

3. Розвиток «зеленої» енергетики

Активне використання можливостей, що відкриваються за новим законом України від 30.06.2023 р. № 3220-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та «зеленої» трансформації енергетичної системи України», дозволяє підприємцям скористатися новими перспективами для бізнесу.Згідно з цим законом, підприємства з дозволеною потужністю понад 50 кВт мають можливість стати учасником ринку електроенергії та продавати надлишки згенерованого ресурсу за ринковими цінами. PRET є постачальником, який, викуповуючи електроенергію у своїх клієнтів, бере на себе відповідальність за усі небаланси в генерації, які зазвичай призводять до штрафів. Крім того, компанія аналізує споживання і генерацію електроенергії, надаючи детальний звіт про користь і окупність сонячних станцій.

4. Комплексний підхід до використання енергоресурсів

Бізнес може обрати  єдиного постачальника електричної енергії та природного газу, в такому разі є можливість комплексного та цілісного підходу до енергозабезпечення. Раціональне використання енергоресурсів допоможе підприємцям заощадити час і кошти та отримати індивідуальні тарифні пакетні пропозиції.

5. Сприяння сталому розвитку

Впровадження енергетичних інновацій має не тільки фінансову вигоду,  але й підтримує сталий розвиток. Ефективне використання підприємствами енергоресурсів сприяє зменшенню викидів і покращенню екологічного стану навколишнього середовища.Співпраця із підприємствами, які визначають нові стандарти енергетичної галузі, надаючи клієнтам не лише можливість ефективного використання енергії, а й нові інструменти для генерації та торгівлі нею, є важливим етапом забезпечення сталого розвитку підприємств і внесення позитивного вкладу в енергетичну систему України.