Хто такий активний споживач?

Активний споживач

В енергетичному середовищі нещодавно з’явився термін «активний споживач». Хто це і що варто знати, генеруючи електричну енергію з відновлюваних джерел – розповідають фахівці PRET.

Активним споживачем є фізична особа чи підприємство, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел, покриваючи за рахунок неї власні потреби у споживанні, а надлишки згенерованого ресурсу фінансово реалізують.

Діяльність активних споживачів регулюється чинним законодавством. Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», активний споживач – це споживач, який є замовником енергосервісу, та/або:

·        споживає та виробляє електричну енергію;

·        здійснює діяльність із зберігання енергії;

·        продає надлишки виробленої та/або збереженої електричної енергії;

·        бере участь у заходах з енергоефективності та управління попитом відповідно до вимог закону.

Умовою для активних споживачів є те, що перелічені вище види діяльності не є професійною та/або господарською діяльністю.

Згідно ч.9 ст. 58-1 Закону, виробництво електричної енергії активними споживачами, третіми особами, що приєднані до електричних мереж активних споживачів,вважається виробництвом електричної енергії для власних потреб та не потребує отримання ліцензії на виробництво електричної енергії, за умови що встановлена потужність таких генеруючих електроустановок на одній площадці вимірювання не перевищує 5 МВт.

Згідно ч. 2 ст. 58-1 Закону, непобутовий споживач має право встановлювати генеруючі установки, призначені для виробництва електричної енергії, приєднані до електроустановок, призначених для споживання електричної енергії напряму або через мережі такого споживача, за умови що встановлена потужність таких електроустановок не перевищує величину дозволеної (договірної) потужності електроустановок такого споживача, призначених для споживання електричної енергії та продажу виробленої, але не спожитої електричної енергії за механізмом самовиробництва відповідно до статті 96 Закону України "Про альтернативні джерела енергії".

Вартість відпущеної електричної енергії активним споживачем зараховується на особовий рахунок такого активного споживача у терміни, визначені правилами роздрібного ринку електричної енергії.

Набуваючи статусу активного споживача, клієнти PRET мають можливість не тільки отримувати пасивний дохід за рахунок продажу надлишків виробленої електричної енергії постачальнику, але й фахову допомогу та консультації. Забезпечимо якісний та повний документальний супровід і візьмемо на себе відповідальність за небаланси.

Розвивайте енергонезалежність з нами!