Оновлення прайс-кепів на балансуючому ринку. Чи вплине це на ціну електроенергії для бізнесу?

Активний споживач

Оновлення прайс-кепів на балансуючому ринку. Чи вплине це на ціну електроенергії для бізнесу?

Електрична енергія — це товар, закупівля якого здійснюється заздалегідь, тому, що точнішим буде прогноз обсягу споживання, то меншою буде потреба в його коригуванні в подальшому.

Ринок електричної енергії є складною системою,  в якій повинен підтримуватися баланс між потребами споживачів в електричній енергії та виробництвом у кожен момент часу. Роль координатора для збереження такого балансу в енергосистемі України виконує ПрАТ «НЕК «Укренерго», фахівці якого працюють безпосередньо з виробниками на окремому сегменті ринку, який називається балансуючим.

Згідно з командами диспетчерів «Укренерго», відбувається балансування у короткі терміни шляхом виконання прямих команд на збільшення чи зменшення виробництва генерацією, яка має таку можливість. Очевидно, що участь у цьому ринку для виробників є ситуативною і графік не може бути передбачений наперед. Тому вартість виробництва такої електроенергії є дорожчою.Щоб постачальник міг максимально точно планувати закупівлю, йому важливо підтримувати зв’язок із своїми клієнтами, особливо з великими, обсяги яких можуть суттєво змінюватися. Для цього постачальники напрацьовують власні канали комунікації, щоб отримувати оперативну інформацію про планові чи аварійні запинки обладнання споживачів, а також зміни характеру графіку споживання. Це дозволяє постачальнику якісніше здійснювати прогнози та зменшувати потребу купівлі електроенергії на балансуючому ринку.

З 10 квітня НКРЕКП було прийнято постанову № 653, якою введено нові максимальні граничні ціни на балансуючому ринку:

- у денні години (з 07:00 до 23:00) — 8250 грн/МВт*год

- у нічні години (з 23:00 до 07:00) — 4000 грн/МВт*год