Що таке NetBilling?

Що таке NetBilling?

NetBilling – це інноваційна система обліку та розрахунку електроенергії, що дозволяє виробникам альтернативної енергії (сонячні панелі, вітрові турбіни тощо) продавати надлишкову електроенергію у мережу та отримувати за це кошти або зараховувати їх на свій рахунок.

- Різниця між NetBilling та «зеленим тарифом»:

«Зелений» тариф – це спеціальний тариф, який надається власникам альтернативних джерел енергії за підтримки держави. У «зеленому» тарифі весь обсяг виробленої електроенергії повністю сплачується за вищими тарифами, незалежно від того, чи споживач використовує її сам, чи продає надлишок. У той час як NetBilling дозволяє отримувати кошти за надлишкову енергію, що може бути вигідніше в умовах, коли споживання електроенергії невелике.

Фактично виробник «зеленої» енергії генерує її для власних потреб, якщо у нього з’являється надлишок, його можна продати/

Кошти,  отримані від реалізації електроенергії, першочергово можуть бути витрачені на закупівлю світла з мережі тоді, коли у виробника не вистачає потужностей (ніч, хмарна погода).  
Залишок між згенерованою та використаною енергією виробник може фінансово вивести.

Для таких виробників у законодавстві введено спеціальне поняття  – активний споживач.
Бажаєте бути в курсі останніх подій у світі відновлювальної електроенергії? Більше інформації на нашому сайті: https://www.pret.org.ua/news-and-promotions