Що таке NetBilling?
![Що таке NetBilling?](https://cdn.prod.website-files.com/640ef2de7631fd11624c2d12/6658561c783d13099945f740_%D1%81%D0%B0_%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B0%20%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C%201.webp)
NetBilling – це інноваційна система обліку та розрахунку електроенергії, що дозволяє виробникам альтернативної енергії (сонячні панелі, вітрові турбіни тощо) продавати надлишкову електроенергію у мережу та отримувати за це кошти або зараховувати їх на свій рахунок.
- Різниця між NetBilling та «зеленим тарифом»:
«Зелений» тариф – це спеціальний тариф, який надається власникам альтернативних джерел енергії за підтримки держави. У «зеленому» тарифі весь обсяг виробленої електроенергії повністю сплачується за вищими тарифами, незалежно від того, чи споживач використовує її сам, чи продає надлишок. У той час як NetBilling дозволяє отримувати кошти за надлишкову енергію, що може бути вигідніше в умовах, коли споживання електроенергії невелике.
Фактично виробник «зеленої» енергії генерує її для власних потреб, якщо у нього з’являється надлишок, його можна продати/
Кошти, отримані від реалізації електроенергії, першочергово можуть бути витрачені на закупівлю світла з мережі тоді, коли у виробника не вистачає потужностей (ніч, хмарна погода).
Залишок між згенерованою та використаною енергією виробник може фінансово вивести.
Для таких виробників у законодавстві введено спеціальне поняття – активний споживач.
Бажаєте бути в курсі останніх подій у світі відновлювальної електроенергії? Більше інформації на нашому сайті: https://www.pret.org.ua/news-and-promotions